Меліса лікарська трава

 Меліса лікарська трава -  багаторічна трав'яниста рослина, з ароматною зеленню, широко поширена по всій території України. Збирається тільки в екологічно чистих куточках нашої країни і пройшла радіологічний контроль, що підтверджено сертифікатами якості.
  • У народній медицині мелісу використовують при захворюванні шлунка, неврозах серця, гіпертонії (підвищений тиск), астмі, задишці, судомах, застуді, ревматизмі і як тонізуючий засіб.
  • Вона заспокоює нервову систему, збуджує апетит, полегшує коліки, викликані затримкою газів, усуває метеоризм, припиняє блювоту.
  • Рекомендується вона також при головному болю і мігрені, безсонні, підвищеної статевої збудливості, болісних менструаціях, шкірних висипах, алергічних діатезах, при нервової або загальної слабкості організму і як антидепресант.
  • Приймають мелісу також при подагрі, при токсикозі у вагітних, недокрів'ї, як лактогенний засіб.
  • Зовнішньо настій меліси застосовується у вигляді припарок і компресів при фурункулах і для полоскання при запаленні ясен, при зубному болю.
  • Меліса лікарська входить і до складу ароматичних ванн, а також вживається як засіб, що поліпшує обмін речовин в організмі.
Після її прийому заспокоюються кольки від затримки газів, поліпшується виділення шлункового соку. Прийом такого чаю рекомендують при колітах і здутті кишечника, при вегето-судинній дистонії, при всіх нервових хворобах, безсонні, переляку, підвищеної статевої збудливості.

Спосіб приготування для внутрішнього застосування: 8 ч. Ложок подрібненої трави меліси заливають двома склянками окропу, витримують протягом 30 хв. в добре закритому посуді, або термосі, потім процідити. Прийняти протягом доби.

Немає коментарів:

Дописати коментар