БАЛЬЗАМИ. Бальзам Пішти Патикароша

авторський крафтовий Бальзам старого Пішти патикароша"
(Степана аптекаря, угорсько-закарпатською) 

Бальзам - міцний алкогольний напій коричневого кольору з інтенсивним пряно-трав'яним ароматом і оригінальним смаком, що нагадує лікарську мікстуру.  Оригінальний бальзам не містить цукру.
Міцність напою може коливатися в межах 40-65%, а колір обумовлений багатокомпонентним складом. Саме ця особливість дозволяє зберігати бальзам 3-4 роки без втрати основних властивостей.  (допускається незначний осад, розчинний у бальзамі при струшуванні)
Його рецептурний склад може містити сировину рослинного і тваринного походження:
  • оленячі роги;
  • кору дуба;
  • горіхи;
  • коріння рослин: дягеля, калгану, левзеї;
  • листя звіробою, полину, буркуну, деревію;
  • ароматичні трави: розмарин, аніс, материнку;
  • плоди бадьяна, черемхи, коріандру, кропу, ялівцю;
  • бруньки рослин;
  • спеції: шафран, кардамон, корицю, куркуму;
  • ягоди: морошку, ожину, малину, журавлину, брусницю, лохину, чорницю;
  • ефірні масла;
  • мед;
  • Карамелізовані соки;
  • перуанське бальзамне масло.
Цікаво! Бальзамом крім цілющого напою називають ще і ароматичну смолу деяких порід дерев. Один з найцінніших видів смол: «перуанський бальзам» - сік густий, маслянистої текстури, з ванільним запахом, що отримується з дерева мікросілон Перейра. «Перуанський бальзам» використовують для виробництва бальзамних напоїв, наприклад він є невід'ємною частиною знаменитого Ризького бальзаму.

Технологія виготовлення аналога бальзаму в домашніх умовах.

Старий Пішта патикарош на своїх  майстер-класах по виготовленню  свого уже знаменитого бальзаму, який регулярно проводить на курорті Шаян, Поляна каже, що у домашніх умовах простіше виготовити багатокомпонентну настоянку по-народному. Для цього можна брати не всю рослинну сировину та спеції, але «кістяк» бальзаму обов'язковий.
А саме вам знадобиться:
◙ одна-дві палички кориці;
◙ стручок кардамону, можна збільшувати до 3 штук;
◙ кілька бутонів гвоздики (5-10 штук);
◙ жменю анісової насіння (можна замінити або доповнити бадьяном);
◙ чорний запашний перець горошком (5-10 штук);
◙ щіпку коріандру;
◙ гілочку полину;
◙ обов'язково лимонну та апельсинову кору без білої нутрощі, (можна використовувати цедру).

Для приготування настоянки нам також знадобляться:

◙ файна горілка, винний спирт або добре очищений самогон (65-70%) - 1 літр;
◙ вода, краще мінеральна, що сприяє поліпшенню роботи травного тракту - 250 грам;
◙ цукор або цукрова пудра - 150 грам;
◙ набір спецій (в залежності від ваших уподобань та ваших можливості їх придбати).

Багато фахівців не рекомендують брати для основи горілку через низький вміст в ній спирту, а й чистий спирт для приготування бальзаму (настоянки) не годиться. Тому прийнято доводити  доброго спирту шляхом розведення артезіанською водою (очищеною)  до отримання спиртовмісного 70% розчину при цьому витримати його у такому стані слід не менше місяця. 
Замість цукру деякі люди, які страждають на цукровий діабет, додають фруктозу. Пам'ятайте, що фруктоза солодша звичайного кристалізованого цукру, тому її слід брати з розрахунку 0,7 від зазначеного в рецепті кількості цукру.  

При виготовленні  авторського бальзаму для надання солодкуватого специфічного присмаку Пішто патикарош використовує карамелізовані за спеціальною технологією вишню та цедру. 

АЛЕ!

Із січня 2022 р
. старий Пішта патикарош  розпочинає неординарний експеримент - у прямому ефірі (наживо) на власних You-Tube та Tik-Tok  каналах під час одно-двогодинного стріму із лабораторії бальзаму його автор буде формувати наважку всіх інгредієнтів для подальшого створення у домашніх умовах двох літрів бальзаму, максимально подібного до його оригіналу "На зіллі" безпосередньо на ваші замовлення.  Такий комплект зможе замовити кожен глядач наживо і його формуватимуть у вашій віртуальній присутності. 

Весь комплект зібраний на ваших очах запаковується і наступного дня відправляється Новою Поштою на вказану вами адресу.  

Детальна покрокова інструкція надається голосом після одержання вами посилки. 

Перед тим, як приступити до виготовлення бальзаму,  Пішта патикарош радить дізнатися про кожен його інгредієнт, аби розуміти що і для чого ти випиватимеш через два-три тижні після його приготування.  (щоб дізнатися більш детально про інгредієнт переходи за посиланням і тисни на його назву)

► Інгредієнти та складові частини бальзаму

Технологія промислового виробництва класичного бальзаму

Цей вид напоїв виробляються із застосуванням складної технології виробництва, розділеної на кілька тривалих за часом етапів:
  1. Спочатку кожен компонент  майбутнього напою (лікарська рослинна сировина) подрібнюється до необхідних розмірів, просіюється, відтак групується за технологічними картами екстрагування необхідних речовин.
  2. Діючі речовини екстрагуються методом перколяції чи настоюванням протягом одного або декількох місяців у водно-спиртовому розчині різної концентрації.
  3. Проводиться етап дистиляції кожного компонента або їх групи. Залежно від потреби технологічного процесу вона може бути одноразовою або подвійною.
  4. Третій етап виробництва - роздільна витримка кожного компонента, не менше одного місяця, що дозволить наситити майбутній цілющий напій корисними речовинами.
  5. Потім всі компоненти змішуються з дотриманням суворих пропорцій, оскільки, вони повинні доповнювати, а не придушувати один одного, звучати загальним легким гармонійним фоном.
  6. Наступний етап полягає у фільтрації напою шляхом потрійний очищення, щоб максимально позбавити бальзам від присутніх в ньому частинок сировини, осаду.
  7. На останньому етапі проводиться розлив по керамічним або виконаним з темного скла пляшках з наступною додатковою витримкою протягом деякого часу.

Види бальзаму

Бальзами прийнято умовно розділяти на два види:
  • Бальзами, вироблені в Росії і країнах колишнього СРСР.
  • Бальзами, вироблені в інших країнах світу.
До першого виду належать майже 60 найменувань: «Ризький бальзам», «Океан», «Дагестан», «Київський», «Арашан», «Кобистана», «Білоруський», «Уссурійський», «Карельський», «Сибір» та інші .

Найвідоміші бальзамічні напої, вироблені в далекому зарубіжжі: бальзам Бітнера, Лейпцизький бальзам, бальзам Маурера, «Унікум», «Шведська гіркота», «Ангостура», «Абботс Біттнер Бокерс».

Склад бальзамів

Хімічний склад бальзамів залежить від  вмісту у ньому складових інгредієнтів і тому є неоднаковим.
Найчастіше в складі цього напою присутні:
  • незначна кількість білків і жирів;
  • вуглеводи;
  • гіркоти;
  • органічні кислоти;
  • ефірні масла;
  • фенольні речовини;
  • дубильні речовини;
  • смоли;
  • рослинні екстракти;
  • глюкозиди;
  • алкалоїди;
  • мінеральні речовини: хром, кобальт, натрій, залізо, молібден, калій, мідь, марганець, кальцій, фосфор, бор, магній, цинк.

Корисні властивості

  1. Бальзами надають зігріваючий і тонізуючу дію, активізують кровообіг, сприяють розширенню судин, зміцнюють імунітет, покращують роботу нервової системи.
  2. Вони також мають спазмолітичні і антисептичні властивості надаючи бактерицидну, протизапальну і противірусну дію.
  3. Регулярне, дозоване вживання цих напоїв рекомендується для профілактики серцево-судинних захворювань.
  4. Для лікування та попередження простуд, грипу та нежиті бальзами додають по 1-2 ч. л. в каву або чай з лимоном, імбиром. Це сприяє посиленню потовиділення, відходженню мокротиння при кашлі.
  5. Бальзами можна використовувати і в якості лікувальних компресів при захворюванні суглобів, болючих відчуттях у м'язах.
  6. При ангіні та інших захворюваннях горла, розведені з теплою водою бальзами, використовують для полоскання.
Корисні властивості бальзамних напоїв багато в чому залежать від того, які саме інградієнти входять до його складу:
  • при проблемах травної системи рекомендується вибирати бальзами на основі дубової кори, шавлії, звіробою, черемхи;
  • при втомі, сонливості, виснаженні, апатії і загальної слабкості краще вибрати бальзами на основі женьшеню, ехінацеї та обліпихи;
  • при відсутності апетиту, млявості шлунка рекомендуються бальзамічні напої, в складі яких присутній полин;
  • при наявності піску і каменів в жовчних протоках лікувальну дію нададуть напої із вмістом перцевої м'яти;
  • при нервовому збудженні, дратівливості, аритмії краще використовувати бальзами з мелісою і валеріаною.
Важливо! Лікувальні властивості бальзаму проявляються при використанні його в малих дозах, не більше двох столових ложок за 1 раз, не більше 100 мл. / доба. Бальзам Бітнера як і бальзам Пішти патикароша ("до кави", "на зіллі") рекомендується приймати ще меншими дозами - 20-30 мл. / доба.

У період одужання після операції або тривалої хвороби, при значному розумовому і фізичному напруженні, безсонні рекомендується приймати бальзам Біттнера. Його ж можна використовувати в разі дискінезії, гастриту, виразки, запору або розладах шлунка.

Обмеження до вживання

Протипоказанням до використання бальзамних напоїв є:
  • алергічна реакція на інгредієнти напою;
  • вагітність і період лактації;
  • ниркова недостатність;
  • захворювання печінки;
  • дискінезія жовчовивідних шляхів;
  • гастрити.
Оскільки бальзами містять значну кількість міцного алкоголю вони протипоказані дітям та особам, робота яких пов'язана із концентрацією уваги.
Зловживання бальзамами може привести до інтоксикації організму, яка дуже складно піддається лікуванню.

Важливо! Щоб бальзам приніс максимум користі, перед його вживанням уважно прочитайте інструкцію і дотримуйтесь її рекомендацій.

Як використовувати

Найпоширеніший спосіб вживання бальзамів - додавання їх до кави, зеленого або чорного чаю, у сік або мінеральну воду.
Цікаві смакові поєднання виходять при додаванні цього алкогольного напою в томатний або вишневий сік, молоко, кока-колу.
Для отримання різних ароматичних і смакових відтінків, бальзами прийнято додавати в інші алкогольні напої різної міцності: джин, бренді, горілку, віскі, коньяк, пиво, шампанське або напівсолодке вино.

Бальзами також використовують для приготування коктейлів:
  • Egg Nogg; 
  • Black Shooter;
  • InnocentBalsam;
  • Black & White;
  • Black Mojito;
  • SexontheBalsamBeach;
  • Black Night Dancer;
Цей алкогольний напій використовують також для приготування соусів до смаженої свинини, шоколадних мусів і кремів, морозива, випічки...

Порада! Бальзам подають, наливши в лікерну чарку і п'ють як аперитив перед їжею. В такому випадку, його зазвичай не закушують. Припустимо поєднувати цей алкогольний напій з сигарою.

Цікаві факти

  • Археологічні знахідки підтверджують використання бальзамів жителями Вавилона, стародавніми єгиптянами, греками, китайцями.
  • У Росії бальзам з'явився лише в XVIII в., Називався - на німецький манер «Балсам» (Balsam) і використовувався для лікування нудьги, туги і шлункових недуг.
  • Ризький бальзам своєю популярністю зобов'язаний Катерині Другій, яка скористалася його лікувальної силою, простудившись по дорозі.
  • На Заході бальзами зазвичай називають «БІТТЕРИ» через їх специфічного гіркуватого смаку.


Зберігання та термін придатності.

На відміну від настоїв та відварів, бальзами, які виготовляються на основі настойок, є стійкою лікарською формою та можуть зберігатися тривалий час. Зберігають їх у щільно закупорених контейнерах у захищеному від світла прохолодному місці або при кімнатній температурі.
Під час зберігання бальзаму допускається утворення невеликого осаду за умови відсутності суттєвої зміни складу.

1 коментар:

  1. Talk to younger folks concerning the risks and consequences of participating in underage playing activities, it helps shape the choices they make as adults. Parents/caregivers, educators and community members can take steps to stop underage and problem playing in their 빅카지노 community by creating safe, gambling-free environments the place younger folks can succeed. Yes, online playing is safe offered you're on a licensed and controlled site/app, like all the ones we recommend. State regulatory bodies are liable for testing the integrity and fairness of all games. Additionally, you are making safe transfers using processors like Paypal.

    ВідповістиВидалити