Ромашка лікарська - однорічна трав'яниста рослина, поширена по всій території України. Зростає як бур'ян у садах, городах, на пустирях, біля доріг, частіше в південних зонах, рідше в Поліссі. Як лікарська рослина вирощується в спеціальних радгоспах, на дослідних станціях, зрідка культивується любителями в городах.
З лікувальною метою використовують наземну частину рослини, квіти. Заготовляють сировину в період цвітіння і суху погоду.
Має протизапальну, бактерицидну, кровоспинну, болезаспокійливу, заспокійливу, пом'якшувальний, потогінний, апетитне, жовчогінну, сечогінну, ранозагоювальну, протиалергічну дію.
Настій ромашки лікарської - ефективний засіб при шлунково-кишкових захворюваннях. Ромашку приймають для поліпшення апетиту, травлення, вона знімає спазми кишечника, болі в животі, кольки. Її використовують при проносах, гастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, запальних захворюваннях печінки, жовчного міхура, жовтяниці. Ромашку дають і немовлятам при болях в животі, скупченні газів, роблять компреси з теплого настою, масажі.
Спосіб приготування для внутрішнього застосування: 2 чайні ложки квіток заварити в 1 склянці окропу, настояти в термосі 3 ч, потім процідити. Пити в теплому вигляді, як чай, по 1/4 склянки 2-3 рази на день.
Протипоказання: індивідуальна чутливість. Тривале застосування ромашки лікарської, а також передозування можуть викликати головний біль, порушення психіки, розлад менструального циклу.
Повернутися 📖 БАЛЬЗАМИ. 🥤 Бальзам Пішти Патикароша © 🔥.
Немає коментарів:
Дописати коментар