Настій трави п'ють для поліпшення апетиту, так як він сприяє виділенню шлункового соку, поліпшення травлення. Прийом відвару всередину усуває поганий запах з рота, діє протизапально при гастритах, хронічних гастритах зі зниженою кислотністю, запаленні стравоходу, посилює перистальтику кишечника.
Рослина застосовують при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічних запорах, спазмах в шлунку і кишечнику, метеоризмі, як болезаспокійливий і вторгнень засіб при блювоті, як жовчогінний при захворюваннях печінки, жовчного міхура, жовтяниці, при глистах і геморої.
Материнка сприятливо впливає на органи дихання. Отож її приймають при бронхітах, пневмонії, застуді, бронхіальній астмі, задуха, туберкульозі легенів.
При захриплості, кашлі добре приймати настій материнки на кип'яченому молоці, особливо на ніч.
Настій рослини застосовують при розладі центральної нервової системи, неврозах, істерії, судомах, епілепсії, підвищеної статевої збудливості, безсонні, пригніченості, паралічі. У цих випадках його не тільки приймають всередину, але і роблять обтирання відваром.
Відвари і настої діють як сечогінний засіб при захворюваннях нирок, ревматичних ураженнях судин, подагрі. Прийом відвару всередину викликає місячні, її п'ють при болісних менструаціях, він діє заспокійливо при істеричних станах в клімактеричний період.
Рослина застосовується при гіпертонії, атеросклерозі, нормалізує тиск.
Зовнішньо відвар рослини у вигляді примочок, компресів застосовується при запаленні лімфатичних вузлів, алергії, наривах, фурункулах, ранах, попрілості.
При діатезі, висипах, золотусі, рахіті роблять ванни і примочки.
Відваром материнки миють голову, він зміцнює волосся.
Материнку використовують для лікування як самостійно, так і в зборах.
Вагітним жінкам застосування материнки всередину протипоказано.
Настій: 1 ст. ложка материнки на 1 склянку окропу, настояти 30 хвилин, процідити перед вживанням, приймати по 0,3-0,5 склянки 3 рази на день до їди.
Немає коментарів:
Дописати коментар