Рослина має відхаркувальну, сечогінну, жовчогінну, бактерицидну, протизапальну, болезаспокійливу, тонізуючу, кровоспинну, кровоочисним, ранозагоювальну дію. Застосовують оман всередину і зовнішньо у вигляді відварів і настоїв коріння.
- Відвар оману і настойку приймають при простудних захворюваннях як потогінний засіб, при сильному кашлі, бронхіті, грипі, лихоманці, запаленні і туберкульозі легенів, для полоскань ротової порожнини при запальних процесах.
Відвар коренів у виноградному соку рекомендують при захворюваннях легенів, серця, запаленні ясен, головних болях, глистів. При бронхіальній астмі, кашлюку, кашлі і всіх простудних захворюваннях п'ють відвар, настойку рослини як самостійно, так і в суміші з медом (1: 1), приймають по 1 ч. Ложці 3 рази на день перед сном.
- При простудних та інших захворюваннях застосовують настій коренів. Гарну дію надає оман на шлунково-кишковий тракт. Він збільшує кровотік до шлунку, покращує травлення, стимулює функції печінки, шлунка, підшлункової залози, нормалізує роботу кишечника при проносах інфекційного походження, жовтяниці, геморої, знімає болі в шлунку. Відвари, настої, настоянки кореня оману приймають при відрижці, проносах, запорах, метеоризмі, кольках, глистів, при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Відвар кореня п'ють при захворюванні нирок, сечового міхура, сечокам'яної хвороби, водянці. Він регулює обмін речовин в організмі. Його застосовують при цукровому діабеті. Він діє болеутоляюще при захворюваннях суглобів - ревматизмі, подагрі, артритах, запаленні сідничного нерва, люмбаго. Рослина має тонізуючі властивості, поліпшують стан організму, його застосовують при головних болях, запамороченні, болях в серці, при гіпертонії, епілепсії, спазмах судин головного мозку. У цих випадках, крім прийому відвару кореня всередину, можна приймати ванни (по 10-15 хвилин).
Відвар кореня п'ють при білях, маткових кровотечах, хворобливих і нерегулярних менструаціях (1 ч. Ложка подрібненого кореня на 1 склянку води, кип'ятити 1 хвилину, настояти 2 години, процідити, вживати по 1 ст. Ложці 3-4 рази на день після їди) . Теплим відваром на ніч роблять спринцювання.
- Дивосил приймають при недокрів'ї, при ракових захворюваннях.
Рослина використовують і зовнішньо як кровоспинний, протизапальний, болезаспокійливий засіб, при шкірних захворюваннях, корості, екземі, шкірній сверблячці, лишаях, пролежнях, трофічних виразках, гнійних ранах, фурункулах, тромбофлебіті. Сухим порошком кореня присипають трофічні виразки. При висипах, гнійників, свербінні оман застосовують у вигляді компресів, примочок, ванн. Коросту лікують порошком оману, змішаним з дьогтем і гарячим несолоним смальцем.
- Мазь: жменю подрібненого кореня змішати з 4-5 ст. ложками несолоного свинячого жиру, кип'ятити 15 хвилин на малому вогні, настояти процідити, нанести на ніч на уражене місце, вранці промити теплим міцним відваром оману.
Відвар: 1 ч. Ложка оману на 1 склянку води, кип'ятити 1 хвилину, настояти 30 хвилин, процідити перед вживанням, приймати теплим по 1 ст. ложці 3 рази на день до їди.
- Відвар на вини: 1 ст. ложка кореня оману на 0,5 літра вина, кип'ятити 10 хвилин, процідити, вживати по 1 ст. ложці 3 рази на день до їди.
Не є лікарським засобом. Перед вживанням проконсультуватися з лікарем.
Повернутися 📖 БАЛЬЗАМИ. 🥤 Бальзам Пішти Патикароша © 🔥.
Немає коментарів:
Дописати коментар