«Palinka» (угорська), «Palenka» (чеська, словацька), «Палинка», «Палиночка» (закарпатська народна назва). Фруктова горілка, дистилят, плодовий бренді і т.д.
Як виготовляють цей міцний благородний напій?
На першому місці це – бродіння.
Сировиною для палинки може бути: виноград, черешня, слива, абрикос, персик, яблука, груша, малина, ожина, полуниця. Список можна продовжити.
Для палинки використовуються тільки дуже стиглі і якісні фрукти або ягоди із закарпатських садів. Для виготовлення однієї пляшки напою потрібно 7-9 кілограмів стиглих фруктів.
Наступний етап – перегонка або дистиляція.
Для одержання спрвжньої палинки необхідно здійснювати багатоступеневу від двох до п’яти етапів дистиляції перебродженої сировини в перегінних кубах виготовлених з міді. Саме завдяки специфічним фізико-хімічним її властивостям, (нейтралізує небажані хімічні сполуки) зброджена фруктова сировина під час багатоступеневої дистиляції максимально позбавляється від шкідливих сторонніх речовин, в результаті чого виходить «очищений» алкоголь, в якому в повній мірі збережені смакові та ароматичні властивості плодових спиртів, що є невід›ємною частиною справжніх міцних фруктових напоїв найвищого гатунку.
Завершальна стадія – витримка, «старіння» чи то "дозрівання" витонченого міцного напою.
Залежно від технології й бажаного кінцевого результату «відпочинок» напою з фруктового спирту проходить в спеціальних ємностях з нержавіючої сталі. Як правило, процес «відпочинку» триває від 30 до 90 днів. Лише після цього напій набуває насиченого аромату.
Процес витримки можна здійснювати в дубових бочках терміном від 6 місяців до 1, 3, 5, 7 років і більше, залежно від можливостей виробника паленки.
На Мукачівщині, наприклад, була традиція при народженні донечки закопувати кілька десятків літрів паленки в скляних бутлях до її весілля...
Надзвичайно важливим є те, що наш продукт є повністю натуральним. У виробництві нашої палинки не використовуються штучні барвники та ароматизатори. Спирт виключно фруктового походження.
Мінімальна міцність для цього напою як правило біля 42 відсотків.
Найважливіше у діяльності палинчаря – виробництво натурального алкогольного продукту, без хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок чи барвників.
Як правильно дегустувати палинку
Як і вино, фруктову палинку слід вживати не одразу після відкоркування пляшки.
Справжній аромат проявляється через кілька хвилин. Тому замість звичайних погарчиків тут використовують спеціальні келихи у вигляді тюльпана – вони допомагають краще насолодитися ароматом.
Різниця між дегустацією вина полягає у тому, що не потрібно збовтувати напій. І охолоджувати справжню палинку не слід – вона має мати кімнатну температуру.
Друге, що слід зробити: оцінити палинку на вигляд. Тут все залежить від фруктів, з яких виготовили палинку. Однак, зазвичай, палинка прозора як сльоза. А темний колір можуть додати хіба сухофрукти, які іноді добавляють в діжку для смаку.
Пити палинку слід маленькими ковтками, насолоджуючись. Відповідно, потрібна гармонія всіх трьох складових – вигляду, аромату та смаку.
Про якість палинки досить легко дізнатися. Вона не має «пахнути» сивушними маслами.
Існує також кілька способів виявити, чи якісну палинку ви вживаєте. Після дегустації потрібно відкласти порожній келих і лише через 10-15 хвилин піднести до носа. Маєте відчути приємний запах повидла чи фруктів.
Або нанести кілька капель собі на руку, як це роблять парфумери. Буквально через хвилину маєте відчути характерний фруктовий аромат. Важливим є те, що у напоях, де використовують штучні ароматизатори – цього аромату не буде.
Складові справжньої палинки – це власне фруктова палинка (бренді) і вода, в якості додатку можуть бути свіжі або сушені фрукти. Якщо ж на пляшці йдеться про етиловий спирт, штучні ароматизатори, та барвники - цей напій, на жаль, аж ніяк не може називатися натуральним фруктовим дистилятом, яким і є справжня палинка.
⚪️Білі десертні вина, ⚪️Біле сухе столове, ⚪️Біле напівсухе, ⚪️Біле напівсолодке,
🔴Кагор, 🔴Червоне десертне , 🔴Червоне напівсолодке , 🔴Червоне напівсухе , 🔴Червоне сухе,
🟡Мартіні , 📩Імбирний ель, 🔥Чача 🔥Палинка 🔥Сливовиця, 🏆Лікери 🏆Наливки, 🏆Настоянки...
🔴Кагор, 🔴Червоне десертне , 🔴Червоне напівсолодке , 🔴Червоне напівсухе , 🔴Червоне сухе,
🟡Мартіні , 📩Імбирний ель, 🔥Чача 🔥Палинка 🔥Сливовиця, 🏆Лікери 🏆Наливки, 🏆Настоянки...
Немає коментарів:
Дописати коментар