Чача

чача


Грузинський міцний алкогольний напій, що виготовляється з винограду. Відрізняється м'яким смаком і тонким виноградним ароматом.

виготовлення


Чачу виробляють промисловим або домашнім способом. Для її виготовлення беруть невідповідні для виробництва вина виноградні грона, які використовуються разом з гребенями, або макуха, що залишився після віджимання соку.

Як правило, в Грузії використовують виноград Ркацителі, а в Абхазії і Аджарії - Ізабеллу і Качич. Використання гребенів виноградних грон знижує кислотність напою, тому чача має ніжний смак і легко п'ється. Перегонка може проводитися один, два або три рази. При цьому матеріал не поділяють, а використовують і перші, і останні порції. Тому чача після перегонки містить велику кількість сивушних масел і зберігає тонкий аромат винограду. Сивушні масла відфільтровують різними способами, використовуючи фільтри і сорбенти.
Найправильніше - використання при перегонці повітряного дефлагматора.

Після приготування чачу можуть відразу відправляти в продаж, а можуть витримувати в дубових бочках від на півроку до трьох років. В цьому випадку напій виходить більш шляхетним.

міцність


45-70% об.

вживання


Чачу п'ють з маленьких горілчаних чарок. Температура подачі залежить від якості напою: хорошу, перевірену чачу краще пити, коли її температура дорівнює кімнатній, якщо напій середньої якості, то краще його охолодити в холодильнику. У чистому вигляді чачу п'ють повільно, невеликими ковтками. Її можна подавати як аперитив або після трапези.

Грузинські селяни вживають невелику кількість чачі, щоб підбадьоритися перед важким трудовим днем. У Західній Грузії чачу закушують солодкими, а в Східній - солоними стравами. В Абхазії її можуть запивати сухими винами, проте це найчастіше негативно позначається на самопочутті. Також до чачі подають Бозбаш, хаши, Чурчхела, фрукти, горіхи.

Історія


Грузини вважають, що чача виробляється вже не одне століття. Спочатку вона вважалася селянським напоєм - її готували з відходів, які залишалися після виготовлення вина дворянами. Однак пізніше вона перекочувала і на стіл аристократії. Відомо, що крім селян виробництвом чачі займалися монахи. Згадки про це знаходили в документах Гелатського, Ікалтойского і Вардзійского монастирів.

Цікаві факти


З 2011 року грузинський уряд оформило патент на чачу і деякі національні страви.

За словами А. А. Громико, на Ялтинській конференції Сталін подарував чачу Рузвельту і Черчиллю, повідомивши, що це «найкраща з усіх видів горілки».

У Грузії чачою називають напій, який виготовляють не тільки з винограду, але і з хурми, мандаринів, апельсинів, інжиру, аличі та тути.

Міціність чачі перевіряють за допомогою пороху: його кладуть в напій і підпалюють. У готової чачі порох не повинен згасати. Показником якості є блакитний колір полум'я підпаленої чачі.
Крім цього, існує ще один цікавий спосіб перевірки якості напою.

У нього змочують палець і підпалюють: якщо чача горить, не обпалюючи палець, то перед вами - якісний напій

Немає коментарів:

Дописати коментар